Ze světa pověr a mýtů aneb přinášejí opály smůlu?

Redakce doporučuje

S opálem se pojí řada mýtů a legend. Například ve středověku po něm bytostně toužily dámy pyšnící se blond kšticí. Kámen jim měl totiž zaručit, že jim vlasy nevyblednou, ale ani neztmavnou.

V těch časech se o něm tradoval i jiný velmi zajímavý mýtus: Mělo se i za to, že má tu moc učinit člověka neviditelným, kdykoli si to přeje. To ovšem na druhou stranu opálům nevybudovalo nejlepší pověst, protože dostaly přízvisko patronus forum neboli patron zlodějů.

K těmto minerálům se během jejich historie vůbec paradoxně vázala celá řada legend a výkladů, které těmto krásným kamenům v podstatě ubližovaly. Říkalo se pak o nich, že nosí smůlu a že se jedná o kameny přinášející zlo.

Mnozí na ně dbali, jiní se ale zastrašit nedali. K těm, kteří si se o kouzlo opálů nenechali připravit, patřila například královna Viktorie. Svým dcerám tyto kameny darovala dokonce i jako svatební dary. Dívkám se dařilo ovšem dobře, lze tedy s úspěchem tvrdit, že pověry se na pravdě nezakládají a z opálů jistě není nutné mít strach. Oblíbenými šperkovými kameny jsou dodnes. A který šperk bude ten pravý pro vás?

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Portu recenze

Investování je v poslední době stále častěji skloňovaným tématem. Jak s ním začít? Vyzkoušejte pasivní investování s Portu. Jak funguje...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img