Více patogenů na pracovním stole než na toaletě? Kanceláře si žádají řádný úklid!

Redakce doporučuje

Těžko uvěřit, ale podle vědců je na kancelářském stole, na klávesnici či stolním telefonu, na společně užívaných spotřebičích v kuchyňce a dalších místech více patogenů, virů a bakterií než na prkénku veřejných toalet. Bohužel čísla vědců jsou nekompromisní, výskyt těchto choroboplodných zárodků je dokonce několikanásobný. Na největší znečištění trpí pak společné kuchyňky, úklid kancelářských budov by se tak rozhodně neměl podceňovat.

Úklid neznamená vynesení koše

Na první pohled bývají kanceláře čisté, odpadkové koše vynesené. Při detailním pozorování už je vidět, že by chtělo na očistě společných prostor zapracovat. To je přesně úkol pro úklid Plecitý, společnost, která se zabývá úklidovými službami v Praze a okolí už od roku 1995. Úklid kanceláří totiž nespočívá pouze ve vynesení košů a otření pracovních stolů, ale zahrnuje pravidelné očištění nábytku, spotřebičů a dalšího vybavení.

Dezinfikování exponovaných míst a mytí podlah

Dokonale čisté pracovní prostředí? Jak bylo řečeno, musí se začít odpadkovým košem a otřením nábytku a dalšího vybavení, posléze přistoupit k vydezinfikování exponovaných míst. Při úklidu kanceláří Praha pak na závěr probíhá vytírání nebo mopování, případně mytí podlah pomocí kotoučových strojů nebo extraktorů. Každodenní úklid se samozřejmě týká také chodeb a výtahu, společných toalet, umýváren nebo sprch, nutné je doplnit toaletní papír, utěrky, mýdlo a dezinfekci. Čtvrtletně pak probíhá mytí oken nebo čištění žaluzií.

Zodpovědnost za pracovní místo

Poslední dva roky kovidové pandemie změnily pohled na úklid kancelářských prostor, více se dbá na udržování čistoty také na pracovním stole a klade se důraz na zodpovědnost samotných zaměstnanců, kteří by si měli pravidelně uklízet své pracovní místo. Ze stolu, šuplíků stolového kontejneru nebo skříňky odklízet zbytky jídla nebo obalů od sladkostí. Neméně podstatné je odstraňovat z kolektivní ledničky prošlé nebo přímo zkažené jídlo.

Previous articleZe světa pověr a mýtů aneb přinášejí opály smůlu?
Next articleKam se vydat v Praze? Několik tipů na výlety i ubytování
- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Portu recenze

Investování je v poslední době stále častěji skloňovaným tématem. Jak s ním začít? Vyzkoušejte pasivní investování s Portu. Jak funguje...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img