Zbavte prádlo bakterií a kvasinek

Redakce doporučuje

Péče o prádlo je nikdy nekončící rutinou. I tak si zaslouží naši pozornost. Konečně, prádlo je naše druhá kůže. Kdo by se nechtěl cítit dobře, když se ráno obleče do čistého? Nebo se po náročném dni večer zachumlá do bezpečí měkoučkých peřin? Někdy však prádlo čistě jen vypadá. Mohou v ní i po vyprání zůstat bakterie, kvasinky a jiné škodlivé mikroorganismy. Zejména pokud perete na nízkých teplotách. Máme pro vás ale řešení.

Kvasinek se jen tak nezbavíte

Každé praní na vysoké teplotě představuje pro textilie zátěž. Trpí barvy a mění se i charakter vlákna, které se může srazit a jinak nezvratně poškodit. Pokud však perete stále na nízké teplotě například spodní nebo ložní prádlo, sice zůstane déle pěkná, pravděpodobně v ní ale zůstanou bakterie, kvasinky a jiné patogeny. Zde pomůže pára.

Pomocí parních funkcí v moderních pračkách se zbavíte nejen nežádoucích mikroorganismů, ale i alergenů a pachů. „Právě na zajištění hygienické čistoty je určen program ExtraHygiene v nových parních pračkách Gorenje. Do textilních vláken pronikne vytvořená pára s vysokou teplotou, která stačí na účinné odstranění až 99,9% bakterií.

Prádlo se však nenamočí do horké vody jako při vysokoteplotním programu. Výsledkem je tedy hygienická čistota bez vedlejších nežádoucích účinků, jako je například sražené oblečení. Prádlo bude navíc příjemně hebká a s minimem záhybů. A párou je možné osvěžit a vyrovnat i suché oblečení, které například dlouho leželo ve skříni – v tomto případě pomocí funkce SteamRefresh, „říká Jana Neuszerová, odbornice Gorenje.

Pro super čistotu

„Pokud chcete mít jistotu, že je vaše prádlo bezpečně čistá a přitom je to prádlo choulostivá, při které nechcete použít parní funkci, je tu ještě další řešení. Nové pračky Gorenje mají i unikátní funkci SuperHygiene.

Při praní nadávkujete spolu s pracím prostředkem a případně aviváží do speciální přihrádky ještě vhodný dezinfekční prostředek. Můžete prát na nízkých teplotách a být si jisti, že je prádlo skutečně čistá. Na dokonalou hygienu je skvělá i automatická funkce SterilTube na čištění bubnu a vany pračky, aby ani v prostoru spotřebiče nezůstávaly bakterie způsobující odolné pachy. Vyprané prádlo tak bude vždy bezpečně čistá a svěží, „uzavírá Jana Neuszerová.

Více na https://sk.gorenje.com/

Pračka plněná zepředu v prádelně
Pračka plněná zepředu v prádelně
Pračka plněná spredu3
Zdroj: PR článek GORENJE Slovakia s.r.o.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Výroba reklamy: Efektivní způsob, jak oslovit nové zákazníky

Reklama je naprosto klíčovým prvkem marketingu, díky kterému se o vaší firmě může dozvědět široká veřejnost. Druhů reklamy je...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img