Jaké nezdary se vám mohou při svépomocném malování interiéru přihodit a jak je napravit

Redakce doporučuje

Chcete si sami vymalovat byt? Rozhodně to není špatný nápad, ušetříte peníze a přizpůsobíte práci vlastním potřebám i tempu. Avšak i zkušenější kutilové někdy narazí na menší či větší problém. Olupování barvy, puchýřky či pěnění malby jsou jen některé z nich.

Puchýře a odlupování

Poslední věc, kterou v čerstvě vymalované místnosti chceme je, aby se na malbě začaly tvořit puchýřky a odlupovala se od stěny. Je to však dost častý problém. Viníky může být několik – vlhkost zachycena pod povrchem barvy, nanášení barvy na zaprášený či jinak nečistý povrch.

odlupování malby
Zdroj: istock.com
Náprava není jednoduchá, ale je nutná. Veškerou malbu, která je uvolněná, popraskaná, puchýřkovité – musíte odstranit až po pevné okraje. Místa natřete základním nátěrem a následně opětovně vhodným produktem. Pokud jde o velké plochy, je nejlépe celý povrch zcela očistit a začít znovu.

odlupování malby
Zdroj: istock.com
Skvrny a fleky

Obvykle jsou způsobeny kontaminací podkladového povrchu. Pokud se na něm nacházejí různé i neviditelné skvrny (mastné, lepkavé, prašné), výsledek nebude jednolitý. V první řadě je důležité odstranit původní skvrnu a až potom povrch zatřít barvou.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
image 47913 25 v1
3 rady, jak se připravit na malování interiéru
Barva nechce přilnout k povrchu

Když barva nepřilne k povrchu, je to způsobeno opět nedostatečným očištěním podkladu. Barva se nepřilepí k povrchu zejména tehdy, pokud je na něm vosk, olej nebo leštidlo. Na těchto místech zůstanou bez nátěru skvrny. Pomůže vyčištění podkladu smirkovým papírem a roztokem teplé vody se saponátem. Teprve po důkladném usušení místa znovu nabarvěte.

Barva pění a vytváří krátery

Pěnivý nátěrový film nejčastěji vzniká, když použijete nesprávný typ válečku. Pokud používáte barvu na vodní bázi, vyhněte se houbu nebo pěnovým válečkem. Váleček před použitím vždy zkontrolujte, zda je správně navlhčený. Pěna vzniká, když se vzduch dostane do mokrého nátěrového filmu a vytvoří vzduchové bubliny. Když tyto bubliny prasknou, na povrchu filmu zůstanou krátery – někdy vyschnou a vznikne rovnoměrný film, ale není to pravidlo.

Co dělat, když vám i po uschnutí zůstaly tyto stopy? Nátěr budete muset setřít mokrým a suchým brusným papírem a vodou s trochou saponátu. Před opětovným malováním povrch nechte vysušit.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Zvyšte viditelnost svého podnikání online

V dnešní době je pro každého podnikatele klíčové mít silnou online přítomnost, aby byl viditelný pro potenciální zákazníky. Jedním...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img