Dokonalá proměna dvoupokojového bytu v cihlové bytovce. Jak si pohlídali čas i rozpočet?

Redakce doporučuje

Do bytů, které si sami pro sebe zařídili architekti, jsme vás již pozvali vícekrát, a každý z nich byl plný kreativních řešení. Tentokrát jsme se podívali na rekonstrukci typu „sám sobě klientům“ v podání stavebního inženýra. Jeho priority byly přirozeně poněkud odlišné, ale výsledek je stejně zajímavý a přístup opravdu inspirativní.

Před čtyřmi lety koupila Klaudia dvoupokojový byt ve staré cihlové bytovce. Byl v původním stavu, ale zajímavý a zejména stál v širším centru města a přímo v centru městského dění. Prosto, ideální bydlení pro mladé aktivní lidi.

Už tehdy měla jistou představu o jeho rekonstrukci, ale tou správnou motivací konečně se pustit do přestavby, byl až malý Axel. Pokud by totiž byt neprodělali ještě před jeho narozením, vše by bylo mnohem komplikovanější.

Přečtěte si také
Prostorný dvoupokojový byt vhodný pro mladou rodinu s propojenou noční a denní částí
Naštěstí má Klaudia snoubence Patrika. Jelikož Paťo je stavební inženýr se zkušenostmi z praxe, celou organizaci přestavby si vzal pod palec. Právě díky němu šlo vše hladce, bez zadrhnutí a předělávání chyb. Prosto, na první dobrou. Nepřekročili rozpočet a kompletní rekonstrukci zvládli v časovém limitu. Jen pár drobností dokončili už v trojici.

Obývák v paneláku předtím
Staré cihlové zdivo je odhaleno v obýváku iv chodbě. Stěny v domě však nebyly zděné jako pohledové. „Na červené nebylo nedokonalosti tak vidět, ale když jsme všechno natřeli na bílo, vypadalo to strašně. Jako děravé zuby, „vzpomíná Klaudia. „Protože už byly dohodnuty termíny s profesistami, které jsme nechtěli rušit, sami jsme všechno nanovo vyškárovali,“ dodává Patrik. Zdroj: Klaudia Malenovský

Jak tedy rekonstruuje profík – stavební inženýr? Jelikož prvořadý je plán, který zajistí, aby byt fungoval jako celek, v prvním kroku oslovili architekta. Vybrali si patové kamaráda Marka Winklera a připravili něj takzvané zadání. „Sepsali jsme asi šest stran našich požadavků,“ vzpomíná Klaudia. „Na základě toho, co jsme chtěli, udělal Marek první návrh a musím říci, že perfektně vyřešil vše, co jsme potřebovali.

Přečtěte si také
Minimalisticky zařízený dvoupokojový byt v Bratislavě vyniká dobrými nápady
Nábytek bychom si možná uměli vybrat i sami, víme, co se nám líbí, ale je něco jiného koupit si sedačku a jiné zamyslet se nad bytem jako celkem, „vysvětluje majitelka. „Architekt má globální pohled a estetické cítění. Já jsem konstruktér, mám zkušenosti ze staveb, ale architekt musí dát bytu logiku a celkovou ideu, „doplňuje Paťo, který následně promyslel technické detaily.

„Ideální je, pokud na návrhu spolupracuje interiérový architekt nebo designér se stavebním inženýrem, který doladí technickou stránku. Takto lze dosáhnout optimální cena přestavby a čas realizace. Protože pokud třeba cokoli vymýšlet až na stavbě, vždy se tím natáhne čas a zvýší cena, „upozorňuje Paťo.

Rekonstrukci pojali Klaudia s Patem opravdu „z gruntu“ – nově se dělaly všechny rozvody, omítky i podlahy. Úpravou dispozice získali jednu místnost navíc a k tomu množství odkládacích prostorů – zbourali totiž dvě nenosné příčky a nahradili jejich skříněmi.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Zvyšte viditelnost svého podnikání online

V dnešní době je pro každého podnikatele klíčové mít silnou online přítomnost, aby byl viditelný pro potenciální zákazníky. Jedním...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img