Testovali jsme nejnovější automatické kávovary: Který zvítězil a čím nejvíce zaujal?

Redakce doporučuje

Pro někoho je šálek kávy nezbytným rituálem dne. Pro jiné zase požitkářským posezením, při kterém se oddávají relaxu. Automatické kávovary v posledních letech pronikly do našich domácností tak mocně, že pomalu ale jistě vytlačují jednodušší, pákové espresso stroje. Čím dokázali zaujmout? Čerstvě namletou kávou a přípravou povzbuzujících mléčných nápojů.

rodinná kavárnička

Je to příjemná pohoda, ke které nepotřebujete dovednosti baristy. Přistoupíte ke kávovaru, vyberete si svůj oblíbený nápoj a po chvíli hřmotu, vrčení a vřavy se pohár naplní nápojem přesně podle vašeho gusta. Bez ohledu na to, zda jde o ristretto, cappuccino nebo latte. Pokud je voda v nádržce, káva v zásobníku a hadička v krabici s mlékem, nic vás nezaskočí.

Abyste si však vychutnali skutečnou kavárenskou atmosféru, musíte se naučit odpočívat a vychutnávat. V jídelně či na terase, s croissantem či dezertem na talířku, pryč od všedního ruchu a povinností. Pokud se pro chvíle pohody nedokážete vymanit z cválajícího rytmu dne, požitkářský sen se změní na rušnou rutinu. Bez radosti a příjemných pocitů.

Přečtěte si také
Nejnovější kuchyňské roboty prošly redakčním testem. Který zvítězil?
Co byste měli vědět

filtr

Nezáleží na tom, zda používáte vodu ze své studny nebo z vodovodu. Pokud ji necháte projít filtrem, káva rozvine všechny své odstíny chutí a vůní, aby ze sebe vydala to nejlepší. Některé kávovary umožňují vložit filtr přímo do zásobníku, u jiných se vám vyplatí používat filtrační konvici. Rozdíl je citelný, vyzkoušeli jsme si to.

mimo pořadí

Pokud chcete ochutnat jinou kávu, jak pijí ostatní členové rodiny, nemusíte vyprázdnit mlýnek kávovaru a propláchnout ho, abyste do něj nasypali nové zrnka. Mnohé modely jsou vybaveny okénkem, přes které dokážete mimo pořadí vsypat mletou kávu na její okamžité zpracování. Využijete to, pokud rádi navštěvujete řemeslná pražírny.

ze krabice

Je mimořádně praktické, pokud vás kávovar nenutí používat speciální nádobu na mléko. Obvyklým řešením je silikonová hadička s trubkou, kterou zasunete přímo do otevřené krabice mléka. Vše mytí se tak zúží na propláchnutí hadičky namísto toho, abyste museli čistit po každém použití i nádobu kávovaru.

pohon

Možná jste o tom netušili, ale s výjimkou mletí je celý kávovar poháněn tlakem vody z čerpadla. Od mechanismu dávkování a stlačování kávy, přes napěňování mléka až po vyklápění použité kávy do sběrné nádoby. Právě proto se ve sběrné misce hromadí voda i tehdy, pokud všechny proplachování zachytíte do použité šálku.

čištění

Vyklepnout kávu ze sběrné dózy a vylít vodu z odpadní tácky nestačí. Na mastném kávovém povlaku rostou houby a na zbytcích kávy se objevují plísně. Pokud to s používáním kávovaru myslíte skutečně vážně, připravte se na to, že ho budete mýt alespoň jednou týdně. A kromě toho i před každým opuštěním domácnosti.

dovnitř

Někteří konstruktéři navrhli kávovary tak, abyste při mytí dostaly i do jejich útrob. Za dvířky odhalí celý mechanismus stlačování a extrakce kávy, který po vytažení můžete důkladně vymýt a následně namazat potravinářským mazivem. Nikdy nekupujte model z druhé ruky, který tuto možnost nenabízí.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Portu recenze

Investování je v poslední době stále častěji skloňovaným tématem. Jak s ním začít? Vyzkoušejte pasivní investování s Portu. Jak funguje...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img