Od května je v rekonstrukci Barrandovský most. Jak probíhá 1. etapa?

Redakce doporučuje

Byla zahájena 1. etapa opravy Barrandova mostu. Opravy odstartovaly 14. května a v rámci 1. etapy budou trvat až do 31. srpna 2022. Potom budou následovat ještě další tři etapy, přičemž poslední etapa bude ukončena v květnu 2025. Zaměřme se ale nyní na aktuálně probíhající 1. etapu, co všechno to znamená pro řidiče a jaké lze využít objízdné trasy, abyste se problematickému místu vyhnuli.

Co nás čeká v 1. etapě?

Opravou projde v rámci první etapy nejprve jižní polovina mostu. Odstraní se mostní část, která tvoří součást Strakonické rampy. Ta se nahradí novým mostem. Oba směry budou mít zachovány dva průběžné jízdní pruhy a k tomu jeden odbočovací pruh. Rekonstrukce se týká i horní části rampy a také dvou vnějších jízdních pruhů směrem od Smíchova. V rámci rekonstrukce je potřeba zmínit také dilatační závěr na rampě před sjezdem do Braníka. Opravovat se bude rovněž spodní část mostu vedoucí nad ulicí Strakonická.

Jaké jsou objízdné trasy?

Pojďme tedy k samotným objízdným trasám, které zde jsou pro řidiče připraveny. Tyto objízdné trasy jsou vyznačeny za dodržení veškerých předpisů, které mají zajistit jednoznačnost dopravního značení. Dopravní značení řeší certifikované firmy, jako je třeba firma AZ značky a další.

Jen díky tomu je možno zajistit dopravní značení v souladu s předpisy. Z hlediska objízdných tras je potřeba upozornit na vjezd z ulice Strakonická na Barrandovský most ve směru na Braník, který je přesměrován na objízdnou trasu D0 – Pražský okruh. Dále pak na ulici K Barrandovu a na D0 – Pražský okruh a směr D1. Dále počítejte s tím, že:

  • Průjezdnost od Strakonické rampy je pouze levým pruhem
  • Je omezen provoz mezi opěrou Barrandovské rampy, kolejemi a cyklostezkou

Uvedená omezení jsou v souvislosti se sanací spodní části mostu nad železnicí. Dopravní značení v Praze bude upozorňovat i na tato omezení. Veškerá dopravní omezení v 1. etapě jsou již kompletně značena a jejich změny přijdou až s 2. etapou oprav.

Zdroj / foto: barrandak.cz

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Portu recenze

Investování je v poslední době stále častěji skloňovaným tématem. Jak s ním začít? Vyzkoušejte pasivní investování s Portu. Jak funguje...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img