Revize elektro aneb proč je třeba ji nepodcenit?

Redakce doporučuje

Pravidelnou revizi elektroinstalace a elektrorozvodů podstupuje většina českých domácností. Stejně tak i revizi elektrospotřebičů. Ale víte, která revize elektro je v českých domácnostech zanedbávaná nejčastěji?

Zanedbání revize může vést k poškození majetku

Jedná se o revizi hromosvodů. Hromosvody má na svém domě každý z nás a díky nim jsme doma v bezpečí, i když venku padají trakaře a lítají hromy a blesky. Proto je jejich pravidelná kontrola nezbytná, stejně jako pravidelná revize elektroinstalace a revize elektro zařízení. Díky pravidelné kontrole hromosvodů zabráníte případným poškozením vašeho majetku, ale hlavně vašeho zdraví. Stejně jako každá jiná revize elektro, ani revize hromosvodů není radno podceňovat.


Proti nehodám pomůže pojištění nemovitosti.


Kdy provést mimořádnou revizi

Kromě pravidelných revizí, může někdy nastat nutnost provedení revize mimořádné. K jejímu uskutečnění může vést celá řada důvodů, pro názornost uvedeme několik příkladů:

  • do objektu udeřil blesk
  • hromosvod byl demontován (nejčastěji při opravách střech a zateplení domů)
  • máte podezření, že hromosvod je poškozen nebo špatně upevněn.

Při zanedbání pravidelné revize na pojistku zapomeňte

Co se může stát, když pravidelnou revizi hromosvodů na svém domě podceníte a zanedbáte? Kromě již zmíněného poškození majetku a újmě na vašem zdraví, se na vás nebude vztahovat pojištění nemovitosti. Aby totiž došlo k vyplacení pojistné částky, bylo by nutné dodat pojišťovně potvrzení o provedené revizi. Proto pravidelné kontroly nepodceňujte.

Revize veškerých elektro zařízení a hromosvodů jsou nezbytné. Chráníte tím nejenom svůj majetek, ale hlavně své zdraví. Tudíž to neděláte pro nikoho jiného, ale pro sebe. Na pravidelné kontroly si vždy přizvěte profesionály, kteří vám vystaví potvrzení o provedené revizi, které si uschovejte.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Portu recenze

Investování je v poslední době stále častěji skloňovaným tématem. Jak s ním začít? Vyzkoušejte pasivní investování s Portu. Jak funguje...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img