Portu recenze

Redakce doporučuje

Investování je v poslední době stále častěji skloňovaným tématem. Jak s ním začít? Vyzkoušejte pasivní investování s Portu.

Jak funguje Portu

Jaké jsou výhody a nevýhody této platformy a jejího používání, to vám detailněji objasní obsáhlejší recenze Portu. My si v tomto článku v krátkosti tento projekt především představme a prozraďme, čím může být pro potenciálního investora zajímavý.

Sebe samotného definuje tento projekt jakožto online investiční platformu, která umožňuje investovat do globálně diverzifikovaných portfolií složených na míru potřebám a cílům každého investora.

Portu vzniklo v roce 2017 a jeho stávajícím vlastníkem je společnost WOOD & Company Financial Services. Ta má za sebou k dnešnímu dni již více než 30 let zkušeností právě v oblasti investic. A to vedlo k myšlence rozšířit tyto znalosti mezi širokou uživatelskou základnu.

Zrodilo se Portu. Podstatou tohoto projektu je investování, které je plně automatizované. Portfolio je řízeno počítačovými algoritmy za dohledu portfolio manažerů. Jde tak o moderní způsob investování propojující lidský faktor se zkušenostmi a moderní technologie.

Jak investovat s Portu

Klient musí pouze vyplnit vstupní dotazník, na jehož podkladě je vyhodnocen jeho rizikový profil. Od toho se odvíjí volba vhodné investiční strategie. Do ní může investor osobně zasáhnout, pokud má zájem. Nicméně nemusí, má možnost si vybrat i strategie již připravené.

Následně už se nemusí starat o nic, jeho investiční portfolio je spravováno automaticky na straně Portu. Především se tento projekt orientuje na nízkonákladové a zároveň diverzifikované investice, a to zejména do burzovně obchodovaných fondů (ETF).

Investování je tak vhodné i pro absolutní začátečníky. Portu přináší i možnost dětských účtů. Co nabídnout má i odborníkům, ovšem pozor, jak samotní zástupci této značky upozorňují, jednoznačně necílí na spekulanty.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Portu recenze

Investování je v poslední době stále častěji skloňovaným tématem. Jak s ním začít? Vyzkoušejte pasivní investování s Portu. Jak funguje...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img